امروز شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰

بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان در تهران

برای پیدا کردن بهترین دکتر زنان در تهران ابتدا میبایست بدانید چگونه میتوان بهترین دکتر زنان را از میان لیست دکترهای متخصص زنان و زایمان شهر تهران انتخاب کرد.(برای داشتن نمونه ای از این لیست میتوانید اینجا کلیک کنید) ما در این مقاله به شما چگونگی این انتخاب را پیشنهاد میکنیم:برای یک خانم یکی از محرمانه ترین مکانهایی که در طول زندگی اش به آن مراجعه میکند اتاق معاینه پزشک زنان میباشد. اتاقی که در آن با  یک ابزار کاربردی کوچک، شخص را معاینه میکنند و این معاینه میتواند پاسخگوی بسیاری از سوالات  زنان ، فعالیتهای جنسی و وضعیت سلامتی و حال عمومی آنها باشد. بهترین پزشک متخصص زنان پس از گرفتن شرح حال از بیمار در صورت وجود بیماری میبایست آن را برای بیمار کاملا شرح وتوضیح دهدو راههای درمان آن را بازگو کند. همچنین بهترین متخصص زنان میتواند چگونگی باردار داری مطمئن و سالم و یا  راه های جلوگیری از بارداری را برای بیمار خود توضیح دهد. پس از آن نوبت به معاینه داخلی و در صورت لزوم سونوگرافی میرسد. متخصص زنان پس از پوشیدن دستکش یکبار مصرف بوسیله ی یک ابزار بهداشتی یکبار مصرف ، بیمار را روی تختی که مخصوص زنان  است معاینه میکند. بنابراین در انتخاب بهترین دکتر زنان کاملا دقت کرده و وسواس به خرج دهید چون آنها با مهمترین عضو خصوصی بدن شما سر و کار دارند.در ادامه برخی از مهمترین شرایط لازم برای انتخاب بهترین دکتر زنان را برای شما شرح میدهیم:
  • سوال کنید : نیاز های من چیست؟

اگر میخواهید فقط یک تست سالانه و آزمایشهای لازم مربوط به سلامتی خود را انجام دهید ، میتوانید به یک پزشک متخصص زنان یا حتی یک ماما  مراجعه کنید. ( نظیر تست سرطان = پاپ اسمیر ، آزمایشات پستان = مامو گرافی ، آزمایشات لگن ، ارزیابی وضعیت جنسی و مشاوره گرفتن یا سوالات معمول زنان )اما اگر تصمیم به بارداری دارید (حتی در ۵  سال آینده) باید به عنوان بهترین متخصص زنان باشید و در مورد ایشان تحقیقات لازم را انجام داده تا بتوانید اعتماد کامل کرده و از هر نظر مطمئن باشید و خود و نوزاد خود را در آینده به دست این متخصص بشپارید.اگر شخصی دچار نگرانی و یا شرایط خاصی باشد مثلا از مشکلات ناباروری رنج ببرد و یا مبتلا به سرطان و یا اختلالات لگن باشد. میبایست مشکلات خود را بامتخصص زنان درمیان بگذارد و تحت نظر باشد. به عنوان مثال اگر کسی دچار بی اختیاری ادرار باشد پزشک او ممکن است او را به یک متخصص لگن و جراحی ترمیمی معرفی کند به این دلیل که هر پزشکی در زمینه خاصی مهارت دارد و دارای نقاط قوت است بنابراین  باید به پزشک متخصص آن بیماری کرده و درمان شود. اپر او نیاز به جراحی داشته باشد آن پزشک متخصص او را جراحی کرده و به برطرف شدن مشکلش کمک میکند. اما قبل از هر جراحی از تجربه پزشک متخصص خود اطلاعات کافی کسب کرده و از چند نفر سوال و تحقیق کنید و همچنین از عوارض عمل جراحی به خوبی مطلع شوید و بدانید در آینده چه اتفاقی ممکن است برایتان پیش بیاید. و سپس تصمیم بگیرید.

تحقیقات و کسب اطلاعات لازم

این حق شماست که سوال بپرسید و تحقیقات لازم را انجام دهید.  شما علاوه بر تحقیق و پرسش از دیگران باید بصورت آنلاین جستجو کرده و در مورد جراحی و درمان ، تحقیق اینترنتی انجام دهید. همچنین در خصوص سابقه عمل هایی که پزشک مورد نظر شما انجام داده و نظرات بیمارانی که تحت درمان ایشان قرار گرفته اند میبایست در سایتهای اینترنتی تحقیق کنید.

صداقت و حسن نیت

این بدان معنی است که وقتی بهترین متخصص زنان را برای خود انتخاب میکنید مطمئن شوید که این پزشک دارای وجدان کاری و پایبندی به ارزشها میباشد.مثلا اگر قصد دارد به راههای جلوگیری از بارداری بپردازد مطمئن شوید که به کنترل جمعیت جامعه نمی اندیشد.احترام و دلسوزیمطمئن شوید که بهترین متخصص زنانی که انتخاب کرده اید برای شما احترام قائل است و دلسوز شما میباشد. درست است که هردوی این ویژگی ها میبایست در تمامی پزشکان وجود داشته باشد لیکن این موضوع در مورد پزشکان زنان از آنجایی که با اعضا و مسائل خصوصی شما سر و کار دارند بسیار اهمیت پیدا میکند.یک دکتر خوب زنان باید هنر گوش دادن داشته باشد . (کسانی که خوب گوش میدهند خوب هم عمل میکنند)دکتر زنان شما باید به سوالات و نگرانیهای شما گوش دهد و توصیه و اقدامات لازم را مطرح کند. اگر احساس میکند که دکتر زنان شما به حرف های شما گوش نمیدهد و زمان برای شما ندارد ، پس او بهترین متخصص انتخابی شما نیست حتی اگر تجربه و اعتبار و بالاترین تخصص ها را داشته باشد. چون اگر نتواند به شما آرامش لازم را بدهد نمیتواند برای شما مفید باشد. یک دکتر خوب باید به کمک بیمار خود شتافته و برای او وقت لازم را صرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *