امروز یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳

چند توصیه مهم برای کم کردن عوارض تلفن همراه

به گزارش بهداشت نیوز، بین یک حشره مورچه خوار بزرگ و گوشی تلفن همراه شما، یک تفاوت بزرگ است. حشره بزرگ دندان های تیز وچنگال های برنده دارد؛ در حالی که تلفن همراه، شما انرژی امواج رادیوئی پخش می کند.

  هر دو آنها به نظر دوستانه، نوازش کردنی و ناز می رسند اما هردوی آنها خطراتی برای سلامتی ما دارند. به خاطر سلامتی خودتان هم که شده، گوشی تلفن همراه تان را وقتی می خوابید، نزدیک سر یا آلت تناسلی تان قرار ندهید.اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا به تازگی بعضی اخطارها و و راهنمائی ها در مورد استفاده از تلفن همراه منتشر کرده است. البته این هشدار ربطی به «حشره مورچه خوار» که اول گفته شد، ندارد!مجله فوربس با انتشار این توصیه ها، نوشته است: این راهنمائی ها در مورد تلفن همراه و خطرات آن که هنوز هم کاملاً شناخته نشده، است. بارها درباره نوع استفاده از تلفن همراه هشدارهایی داده شده است. پاره ای مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که امواج رادیوئی بر سلول های که در حال دگرگونی و یا تکثیر هستند بیشتر اثر می گذارد.همچنین رهنمون ها حاکی است که هر قدر کسی زودتر استفاده از تلفن همراه را آغاز کند، بیشتر در معرض آثار امواج رادیوئی قرار می گیرد.احتمالا استفاده دراز مدت از تلفن همراه ممکن است موجب بروز انواعی از سرطان و دیگر آثار سوء بهداشتی شود.

 

 

در زیر به بخشی از خطرات آن اشاره شده است:از جمله آسیب مغزی ، عصب شنوائی ، و غده های بزاقی کاهش یا پائین آمدن فعالیت اسپرم ها سر درد مزمن و طولانی اختلال در رفتار ، آموزش یا حافظه بی خوابی یا کم خوابیبه گزارش voanews، این آسیب ها ممکن است در کودکان بیشتر باشد زیرا همان اندازه از امواج رادیوئی ممکن است بخش بزرگتری از مغز و بدن آنها را تحت تاثیر قرار دهد.در این گزارش توصیه شده اگر هم از گوشی های هوشمند استفاده می کنید، حتما از قاب تلفن ضد اشعه استفاده کنید.همچنین در این گزارش گفته شده، از خطرات آن نترسید و استفاده از گوشی را کنار بگذارید بلکه سعی کنید، کمتر استفاده کنید.این هم چند توصیه ایمنی: تلفن را در وقتی که استفاده نمی کنید، از بدن تان دور کنید تلفن تان گرم شد، استفاده نکنید کلا استفاده از تلفن همراه را وقتی تلفن ثابت است، کم کنید تلفن تان را به تخت خواب نبرید و موقع خواب آن را دور کنید بجای استفاده از هدفن، سعی کنید تلفن را روی پخش بگذارید و از خود فاصله بدهید هدفن های وایرلس هم مشکلی مشابه اشعه دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *